Grawerowanie laserowe

Nadruki wykonane tą techniką należą do najbardziej trwałych metod znakowania gadżetów reklamowych wykorzystywanych w branży poligraficznej. Są odporne na ścieranie, wilgoć, charakteryzują się wysoką tolerancją na działanie czynników zewnętrznych.

W naszej ofercie mnóstwo gadżetów reklamowych na których jest mozliwy grawer! Na przykład mogą być pendrivy z grawerem również jak i długopisy z grawerem.

Grawerowanie laserowe polega na usunięciu promieniem lasera wierzchniej warstwy grawerowanego przedmiotu – właściwego materiału, farby, lub innej naniesionej na przedmiot substancji. Wygrawerowane laserem znakowania zawsze będą miały jednolitą barwę, która uzależniona jest od rodzaju materiału poddawanego obróbce. W większości przypadków, wykonane motywy, będą miały biały lub jasnoszary kolor. Warto wspomnieć, że w bardzo, ciekawy sposób przy obróbce laserem zachowuje się niebarwiony metal. Tu – odpowiednio sterując parametrami wiązki lasera (min. częstotliwością, czasem naświetlania oraz mocą wiązki laserowej) można uzyskać przeróżne warianty kolorystyczne – od głębokiej czerni, poprzez odcienie brązu, granatu, zieleni, żółci – aż do szarości.